Link do fanpage
Przychodnia Weterynaryjna Akacjowa
lek. wet. Jarosław Kopciał
ul Akacjowa 78
55-093 Wrocław - Kiełczów
telefon71-728-29-30 sluchawka502-582-582 mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przygotowanie pacjenta do znieczulenia i zabiegu

Każdy zabieg wymagający znieczulenia ogólnego czy premedykacji wiąże się z ryzykiem wystąpienia komplikacji. W naszej przychodni wykonujemy badania laboratoryjne i obrazowe, posiadamy specjalistyczny sprzęt anestezjologiczny oraz monitoring pacjenta co pozwala na zmniejszenie do minimum ryzyka wystąpienia powikłań. Aby zminimalizować zagrożenie zwierzę powinno być odpowiednio przygotowane dietetycznie przez właściciela do wszelkich procedur wymagających znieczulenia.

 

Leki anestetyczne powodują spowolnienie pracy przewodu pokarmowego czy wymioty co warunkuje zastosowanie kilku- czy kilkunastogodzinnej głodówki w zależności od gatunku zwierzęcia czy charakteru planowanego zabiegu.


 

 Planowane badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej wymaga zastosowania dwunastogodzinnej głodówki i podania leków przeciwwzdęciowych co znacznie ułatwi nam badanie a często jest niezbędne do prawidłowej oceny badanych struktur.